piątek, 24 października 2014

GRU vs FSB w Doniecku i w Moskwie


Władimir Martynenko, kierowca pługa śnieżnego o który rozbił się samolot Christopha de Margerie, prezesa koncernu Total, żyje - choć początkowo donoszono o jego śmierci. Twierdzi, że został wrobiony w sprawę. Wbrew twierdzeniom rosyjskich śledczych nie był pijany, bo pić alkoholu nie może z powodu choroby serca. Zresztą był od dziesięciu lat regularnie badany na obecność alkoholu w organizmie i nigdy nic u niego nie znaleziono. Jak czytamy: "Adwokat Martynienki ujawnia, że jego klient w dniu katastrofy przed rozpoczęciem pracy przeszedł rutynową kontrolę medyczną, która wykazała, że był on trzeźwy. Jak relacjonuje serwis tvn24.pl po odprawie kierowca pługa usłyszał podobno „dziwny dźwięk” dochodzący z jego maszyny. Przed wyjazdem na pas startowy lotniska Martynienko postanowił sprawdzić pojazd. Z tego właśnie powodu wyjechał z hangaru później niż pozostałe pługi i znajdował się kilkadziesiąt metrów za nimi. Tymczasem z zeznań kontrolera lotów wynika, że „wieża” zezwoliła na rozpoczęcie kołowania pilotowi samolotu, ponieważ była przekonana, iż wszystkie maszyny przejechały przez pas startowy." No cóż, BUK-iem samolot potrafi strącić każdy dureń, ale pługiem śnieżnym to już prawdziwa sztuka!A Donieckiej Republice Pojebów GRU całkiem śmiało sobie poczyna. Oto dowiadujemy się bowiem, że "separatyści" zastrzelili dwóch agentów FSB. Wcześniej pojeby z Ługańskiej Republiki Chujłowej ostrzegali, że mogą opublikować kompromitujące materiały na Putina. Ponoć na miejsce wysłano już ekipę, która ma paru gostków uciszyć. Sytuacja w Doniecku i Ługańsku wiele mówi o mentalności ludzi z GRU, w Polsce czasem zbytnio idealizowanych jako "rosyjscy patrioci", którzy kierują się tylko i wyłącznie chęcią odbudowy Imperium i stać ich nawet czasem na przyzwoite zachowanie. Wygląda jednak na to, że w GRU jest bardzo dużo ześwirowanych weteranów takich jak "pojebany pułkownik" Striełkow. To ludzie, którzy walczyli wcześniej w Afganistanie, dwóch wojnach czeczeńskich, Gruzji, Naddniestrzu, Bośni. GRU i Specnaz miały też na koncie pacyfikowanie buntów narodowych i społecznych w rozpadającym się ZSRR. To ludzie, którzy rąbali demonstrantów saperkami w Baku i dusili gimnazjalistki w Tbilisi. Do tego dochodzą takie epizody jak Biesłan (gdzie armia zaatakowała szkołę, by storpedować negocjacje z porywaczami) czy Operacja "Hiroszima" (wysadzanie bloków mieszkalnych w Rosji w 1999 r.), w której miał brać udział "pojebany pułkownik" Striełkow, ten sam który chciał wysadzać bloki mieszkalne w Doniecku.  To właśnie GRU tworzy teraz nową Somalię w Donbasie, posługując się takimi żulami i ćpunami jak np. "Motorola" - na tym filmie strzelający dla zabawy do własnych ludzi.

***

A na koniec fragment wspomnienie rewolucji w Hongkongu z magazynu "Passion Teens". Dedykowane skopcom z grupy "Upadek Okcydentu" narzekającym na orientalne wpływy w popkulturze.


3 komentarze:

 1. Nie tylko GRU jest idealizowane w Polsce. Niestety również i sama Rosja ma wizerunek nawet jeśli "złego" kraju, to jednak "imperium"(również przez patriotów polskich, nad czym ubolewam).Ulegamy bowiem wielkiemu teatrowi. Tymczasem Rosja to chaos, słabość i badziewie. Strategia Rosji sprowadza się do kreowania wizerunku "niebezpiecznego i nieobliczalnego" państwa. Te wszystkie pokazy, ćwiczenia ZAPAD i demonstracje - wszystko to ma na celu "zastraszenie" ofiary, którą później się "magluje" poprzez agenturę. Potem się słyszy efekty pracy rosyjskiej propagandy - "z Rosją trzeba uważać" albo "lepiej z nimi nie zadzierać". Bajki. Rosja to jeden wielki bajzel, który stoi propagandą. Kto na miłość Boską organizuje ćwiczenia, w których pokazuje jak uderzałby na inne państwo? :) A to robi Rosja - gdyż ma to na celu jedynie demonstrację i zastraszenie. Prawdziwe plany uderzenia są głęboko schowane i nigdy się nikt nimi nie afiszuje!

  Kiedyś mądry człowiek powiedział, że im Rosła słabsza, tym głośniejsza i agresywniejsza. Coś w tym jest.

  Majkel

  OdpowiedzUsuń
 2. To wszystko nie wygląda zbyt ciekawie, dzieje się to wszystko już w sumie od dłuższego czasu ale cały czas jest podgrzewane poprzez kolejne i kolejne afery, które wynikają z czasem. Mam nadzieję, że w końcu się to uspokoi bo na prawdę może się skończyć z nie ciekawym finałem to wszystko.

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 3. Hubert ma nieco mongoloidalne rysy, więc może stąd ta sympatia do orientu?

  OdpowiedzUsuń