środa, 6 listopada 2013

USA: generałowie potwierdzają czystkę. Carter uznaje Obamę za loosera

Stała się rzecz niesłychana: Jimmy Carter przyznał, że Barack Obama jest niekompetentnym  prezydentem. Ma rację. Prezydentura Cartera w porównaniu z prezydenturą Obamy (np. w kwestii bliskowschodniej czy środkowoeuropejskiej) zaczyna wyglądać na czasy sielanki i sukcesów. Ale trudno się temu dziwić. Zbigniew Brzeziński, główny doradca Cartera i nieoficjalny inspirator polityki Obamy, zidiociał do takiego stopnia, że na różnych listach gości na przyjęciach i konferencjach podpisuje się "Osama bin Laden".

Ilustracja muzyczna: Two Steps From Hell - BleedingJedna rzecz jednak idzie Obamie dobrze: czystki w wojsku. Pisałem tutaj już wielokrotnie o tzw. Nocy Długich Noży Obamy, której najbardziej widocznym aspektem była afera z gen. Petraeusem. Przez amerykańskie siły zbrojne przetoczyła się jednak przez ostatni rok wielka fala zmian kadrowych na najwyższych szczeblach. Generałowie byli odwoływani pod bzdurnymi pretekstami typu "używanie fałszywych żetonów w kasynie". Gen. Carter Ham, szef Arficomu, poleciał za Bengazi, mimo, że w tej sprawie zawinił przede wszystkim Departament Stanu. Teraz mam potwierdzenie, że rzeczywiście doszło do czystki. Gen. William "Jerry" Boykin, były żołnierz Delta Force i podsekretarz stanu ds. wywiadu w Departamencie Obrony za kadencji George'a W. Busha, twierdzi że Obama pozbywa się niewygodnych politycznie generałów. Boykin wskazuje, że ilość dymisji czterogwiazdkowych generałów i admirałów przekracza za kadencji tego prezydenta standardy z przeszłości. Czystka miała objąć przez ostatnie pięć lat 197 wysokiej rangi oficerów. Gen. Patrick Brady, odznaczony Medalem Honoru za wojnę wietnamską, również mówi o czystce i wskazuje, że polityka Obamy doprowadzi do obniżenia morale w armii do takiego stopnia, że nikt nie będzie chciał walczyć. Wojskowi często okazują irytację wobec narzucanej im politycznej poprawności (np. cenzurowanie materiałów dotyczących islamskiego radykalizmu) czy genderowej otoczki ideologicznej, ale prawdziwym powodem czystki jest raczej to, że armia i wojskowe służby (do których zalicza się również NSA) są zbyt wielkim i niezależnym ośrodkiem władzy w USA. Obama i ludzie, którzy go odkryli, sponsorowali, ubrali w drogi garnitur i przekonali pacanów ze slumsów i fast-foodów, że będzie dla nich idealnym prezydentem, po prostu nie chcą mieć kolejnego MacArthura czy Pattona.

4 komentarze:

 1. Noc długich noży wg Obamy http://www.youtube.com/watch?v=gQfgl_CT6WM

  OdpowiedzUsuń
 2. Pytanie jest takie? Co zrobi armia jak padnie dolar? Elity chcą waluty światowej a nie dolara. Gwarantem stabilności systemu były amerykańskie wojska i lotniskowiec w każdym rejonie świata. Jak się zachowają wojskowi, gdy amerykanie stracą swoje emerytury i oszczędności? Armia USA nie potrzebuje elit by rządzić ale elity ich potrzebują. Taki Patton albo MacArthur mógł by uratować cały kraj ale to grozi wojną domową. Wojna domowa w USA powoduje że Ruskie się zaczną panoszyć na granicy z Polską. I tak nie dobrze i tak źle.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ćwiczenia wojskowe blisko polskiej granicy,symulowanie ataku na Warszawę w czasie tych ćwiczeń. mam wrażenie,że jesteśmy już dużo dalej niż sugerujesz z tym panoszeniem się. A armia USA zareaguje tak jak trzeba,bo właśnie w tym celu jest robiona zabawa personelem. Ktoś gdzieś miał takie obawy jak Ty i dlatego dokonuje rekonstrukcji. Z drugiej strony po co mają nas Rosjanie najeżdżać jak robią bez tego co chcą. Nawet rekonstrukcji rządu dokonują:)vide minister skarbu poprzedni:)oczywiście jeśli wierzyć doniesieniom prasowym

   Wczoraj w pewnym radiu jadąc samochodem słyszę, "Kerry przyjechał do Polski,bo Warszawa jest jednym z główniejszych rozgrywających w Unii" Mówił to dorosły facet z aspiracjami zapewne szefa rządów wszelakich. Tak się zastanawiam jaki jest margines głupstw, które mogą wygadywać ludzie przez nas opłacani zwani parlamentarzystami. Jak można zasiadać w Sejmie mając taki absurd w głowie?

   Usuń
 3. Słów kilka o najnowszej historii Rumunii: http://wiadomosci.onet.pl/prasa/reedukacja-przez-tortury/9qpxv

  OdpowiedzUsuń