sobota, 25 czerwca 2016

Brexit!

Jeśli chcecie znać moją opinię na sprawę Brexitu, to najpierw przeczytajcie ten komentarz opublikowany w mainstreamowych mediach. 

Początkowo dziwiłem się czemu w brytyjskim referendum nie dosypano głosów - tak jak się to stało choćby w trakcie ostatnich wyborów prezydenckich w Austrii.  Moje podejrzenia były tym większe, że na blisko tydzień przed referendum doszło do wygodnego dla establiszmentu zabójstwa deputowanej Partii Pracy Jo Cox. Okazało się jednak, że przy okazji samego głosowania, establiszment zagrał czysto. O ile po szkockim referendum niepodległościowych szybko pojawiły się doniesienia o poważnych nieprawidłowościach wyborczych, to tym razem nic takiego nie ma. Dlaczego?

Przede wszystkim dlatego, że sam brytyjski establiszment był w tej kwestii podzielony. W "Daily Telegraph" można było przeczytać probrexitowe opinie autorstwa udekorowanych orderami generałów, byłych ministrów, arystokratów. W mniej oficjalny sposób wyjście z UE poparła królowa. Próba sfałszowania referendum wyszłaby więc w takiej atmosferze bardzo szybko na jaw. I wywołałaby wojnę wewnątrz establiszmentu. A nam wmawiają, że Brexit to wina... starych ludzi. Tak. Takich jak Harry Brown.


Nawet niektórzy celebryci wspierali Brexit, nie widząc w tym nic kompromitującego. Przykładem na to jest choćby sesja zdjęciowa Liz Hurley z poduszką w brytyjskich barwach narodowych.


Polecam posłuchać, co ma do powiedzenia brytyjski konspirolog Paul Joseph Watson. Dokładnie to samo myśli większość Anglików i Walijczyków. W Wielkiej Brytanii konflikt wewnątrz establiszmentu doprowadził do populistycznej rewolty. 
Należy też sprawę widzieć w kontekście zmian czekających nas za Oceanem. Boris Johnson będzie po prostu premierem, który zdoła utrzymać sojusz ze Stanami Zjednoczonymi rządzonymi przez Donalda Trumpa.

Problem będzie miała za to Unia Europejska. To początek jej upadku.Czy Unię jest bowiem w stanie zreformować pijaczyna z Luksemburga, dukająca po angielsku niemiecka pacynka, idiotka płacząca na konferencji prasowej, księgarz bez matury oraz enerdowska dywersantka będąca kanclerzem w "amerykańsko-rosyjskim kondominium pod postnazistowskim zarządem powierniczym"? Zostaniemy sam na sam z Niemcami oraz z ich głupimi pomysłami. Myślicie, że Francuzi, Holendrzy czy Włosi będą chcieli zostać w takiej Unii? Nasz rząd powinien przygotowywać się na scenariusz, w którym w jednej z kolejnych kadencji parlamentu ustanie dopływ funduszów strukturalnych i dopłat do rolnictwa. Pamiętajmy jednak, że procedura Brexitu będzie ciągnęła się latami - i to elity ostatecznie zdecydują czy zostanie doprowadzona do końca.

***

Zauważyliście, że Angela Dorothea Merkel jakoś specjalnie nie przeszkadza w wysłaniu amerykańskich wojsk do Polski? To dlatego, że Amerykanie mają swoje sposoby na kontrolowanie polityki Niemiec w kluczowych momentach. Sprawa Panama Papers przypomniała niemieckim elitom, że BND przekazuje CIA wszelkie informacje o jakie CIA ją poprosi. Amerykanom zaś zależy na wysłaniu wojsk do Przesmyka Suwalskiego. Dlaczego? Ze względu choćby na potrzebne zbrojeniówce złoża tytanu - które próbował eksploatować Edward Gierek, ale mu się nie udało (podobnie jak z terminalem LNG, gazyfikacją węgla i bombą atomową), gdyż został obalony przez sowieckie marionetki: Kanię, Jaruzelskiego i Kiszczaka. Teraz w rolę tamtych moskiewskich kukiełek weszły pewne siły polityczne, które łudzą się, że zepsują szczyt NATO oraz ekologiczne "zielone ludziki". Skoro już jednak Amerykanie ustawiają na Suwalszczyźnie swój trip wire i wysyłają na Litwę swoich niemieckich "Czarnuchów",  to interesy wchodzące w grę z ich strony są zbyt potężne.

***

Jak zwykle zachęcam do sięgnięcia po moją powieść "Vril. Pułkownik Dowbor". Do nabycia, m.in. w Księgarni Prusa.

***

A już wkrótce kolejne części serii Euphoria i Hyperborea...41 komentarzy:

 1. Mnie bardziej od brexitu interesowałaby Pańska opinia na temat zagrożeń i szans związanych z naszym romansem z CHRL. stalowoszary

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W międzyczasie polecam niniejszą lekturę, gdzie wszystkie za i przeciw zostały dość klarownie wyłożone :

   http://www.teologiapolityczna.pl/radoslaw-pyffel-chinska-perspektywa-miedzymorza

   Usuń
  2. Dziękować. Mnie właśnie interesuje na ile zamiana statusu niemieckiego podwykonawcy na chińską hurtownię jest dla nas opłacalna. Np to o czym pisze autor ww. art. "Kiedy jednak okaże się to niemożliwe (np. w wyniku tego ze marzenia środkowych Europejczyków o chińskim zaangażowaniu w regionie będą inne niż samych Chińczyków, tj ci pierwsi będą oczekiwać wielkich inwestycji, budowy nowych fabryk i zakładów, a ci drudzy dostępu do zamówień publicznych w energetyce i infrastrukturze, to wówczas region ten może przestać odgrywać w chińskiej polityce istotne znaczenie i Pekin przestanie się nim całkowicie interesować." stalowoszary.

   Usuń
  3. Ano, toteż nie napalam się jak co poniektórzy, niemniej aktywizację na tym kierunku uważam za słuszną aczkolwiek spóźnioną o co najmniej dekadę jeśli nie dwie. Reżim wprawdzie ohydny dość i ludobójcę nadal oficjalnie czczący tyle że prawoczłowieczym USmanom jakoś nie przeszkadzało, że finansował on de facto ich brewerie o pouczających nas w kwestii demokracji i praworządności Niemiaszkach już nie wspomniawszy, więc niby dlaczego my mamy odgrywać tu rolę ostatnich sprawiedliwych frajerów skoro ''wolny świat'' ma głęboko w rzyci swe rzekome ideały [ a propos : od dość dawna nie czytuję ''GW'' ale wie kto czy pisali coś przy tej okazji o Tybecie?:) ]

   Usuń
  4. c.d. :

   http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/w-rozmowach-z-chinami-licza-sie-konkrety

   http://www.radiownet.pl/#/publikacje/nie-oczekujmy-po-chinach-cudow

   Usuń
 2. brytyjski konspirolog Alex Jones
  ???

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem w trakcie czytania historii Anglii Paula Johsona.
  Jestem teraz przy tym królu od żon.
  I podobnie jak we wstępie tak przez całą ksiązkę przewija się jeden motyw.
  Z którego sam autor ksiązki chyba jest dumny.
  Podpisujemy umowę i oczywiście będziemy jej dotrzymywać tylko jak przychodzi co do czego to się okazuje że umowa jest tak niejasno napisana że Anglicy mogą mieć ciastko i je zjeść jednocześnie.
  Nigel i spólka doprowadzili do sytuacji do której krul JKM udaje się uniknąć od początku swojej działalności.
  Czyli JKM cały czas goni króliczka a nigdy go nie łapie.
  Nigel i spółka złapali króliczka pytanie co z nim zrobią.

  @ Che
  Jakieś dwa tygodnie dyskutowaliśmy o Bartosiaku.
  Myślę że nie ważne kim jest jego ojciec.
  Dla mnie Bartosiak jest chińskim agentem wpływu.
  Podobnie jak Chodakiewicz (nasz człowiek w waszygotonie/ człowiek waszygtonu u nas) który na pytanie w Łomży w 2015 roku powiedział że Japończycy ich rozjadą.
  Bartosiak opowiada że ChRL budują wyspy, zbroją się itd.
  Wniosek trzeba obu panów słuchać i dzielić przez pół

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to czemu taką razą Hamerykańce wpuszczają go do siebie pozwalając brać udział w ''supertajnych'' grach strategicznych itp. ? Podobnie jak z Braunem : skoro zeń taki szpion dlaczego non stop niemal lata do USA, nie mówię, że mają zaraz wpakować jego rodziców tam mieszkających do jakiegoś obozu na pustyni w Nevadzie ale chociaż odebrać mu wizę skoro on taki szkodnik:) Najwidoczniej więc albo nikt specjalnie się tam nim nie przejmuje albo też tak naprawdę pracuje na rzecz kogo innego zupełnie - przypomnę, że napisałem kiedyś na blogu półżartem jedynie iż równie dobrze może być agentem Mosadu tumaniącym gojów kanalizując odpowiednio ich antyżydowskie nastroje, jeśli chłodno rozważysz jak działa prowok nie wyda ci się to tak całkiem absurdalne [ aczkolwiek to jedynie przypuszczenia i szczerze mówiąc kładę lachę na to który z nich jest agentem a jeśli tak to czyim bo co my biedne rozgrywane żuczki możemy o tym wiedzieć ? ]. Co się zaś tyczy Chodakiewicza to z całym dlań należnym jak najbardziej szacunkiem wk...zirytował mnie on mocno chrzaniąc parę miesięcy temu w ''Roninie'', że Michnik wygrał li tylko dzięki swoim rzekomym walorom intelektualnym i talentom kompletnie pomijając fundamentalną rolę kontaktów jakie nabył on i środowisko ''lewicy laickiej'' wyjeżdżając na Zachód od lat 60-ych już oraz deszczu nagród finansowych jakie na nich spadał stamtąd i innego wsparcia instytucjonalnego na co w owym czasie bieda-prawica liczyć nie mogła, dopiero gdy z biegiem lat się odkuła przyniosło to efekty w końcu po ćwierć wieku [ takie słuszne wnioski wyciągnął choćby Kornel szkoląc syna, kwestię czy musiał zapłacić za to jakieś frycowe pozostawiam na boku, zaznaczam przy tym że nie mam nic wspólnego ze zjebem niejakim Kękusiem i proszę nie molestować mnie g... tego ewidentnego chamskiego prowoka ]. Natomiast jeśli idzie o zaszłości rodzinne nie jestem deterministą, to MOŻE mieć znaczenie - i często gęsto ma - lecz wcale NIE MUSI, znam przypadki dzieci milicjantów czy stalinowców, którzy są porządnymi ludźmi jak i odwrotne niestety, współczesne klony Kommodusów, nie chce mi się sprawdzać ale chyba przytaczałem tam na potwierdzenie tego ostatniego przykład Bartyzela juniora, palikociarza i randysty, a fe.

   Usuń
  2. ...a gdyby wszystko zależało jedynie od Nigela i spółki jak prawisz waćpan sprawa byłaby przegrana już na starcie [ przypominam, że jego ugrupowanie przerżnęło tam ostatnie wybory ], rzecz jak słusznie wykłada Fox rozgrywała się tak naprawdę o dobrych parę pięter wyżej i nie ma co angażować do tego jasełkowe pacynki pokroju Najdżela czy Ozjasza, to jedynie kundelki na łańcuchu, posłusznie przestaną ujadać i schowają się do budy gdy tylko dostaną taki prikaz, kto inny wydaje im rozkazy i nie tylko Moskwa zapewne.

   Usuń
  3. Bartosiaka poznałem jak pracował w NCSS.

   http://ncss.org.pl/pl/o-nas/eksperci.html

   Widzisz go gdzieś?

   Usuń
  4. Jest głęboko zakonspirowany:)

   Usuń
  5. Dzieki za podrzucenie kekusia, lebski facet, do konca roku posadzi szydlo,morawieckich i dziwisza za kratami a lecha bnaibrith wyprowadzi z wawelu.
   Takich ludzi nam trzeba.

   Usuń
 4. I a propo Trumpa

  W największym skrócie- kampania prezydencka Donalda Trumpa jest bankrutem. Natychmiast pada pytanie jak człowiek z majątkiem o deklarowanej wartości 10 mld dolarów, już praktycznie nominat jednej z dwóch głównych partii mógł się znaleźć w takiej sytuacji?
  A to nie koniec. Łącznie z budżetu kampanii wydał na zakupy w swoich firmach ponad 6 mln dolarów.

  całość tutaj

  http://maczetaockhama.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli to prawda faktycznie wygląda to na ustawkę - szkoda, bo ten pajac i ściemniacz o czym pisałem od początku, jednak wykopał Buschów, złamał prymat neokoszerwatystów na prawej stronie ichniej sceny politycznej, zaktywizował kopanych dotąd niemal przez wszystkich po tyłku rednecków, wreszcie miał potencjał przekonać do siebie wcale nie mały procent kobiet, pederastów, czarnych i Latynosów, którzy myślą głową a nie innymi częściami ciała, trudno. Jednak tekst jest stronniczy a autor wyraźnie uprzedzony, jego sugestia, że typowy wyborca Republikanów jest cwaniakiem chcącym jedynie wydymać innych jest niesprawiedliwa i prostacka, dlatego rzecz trzeba jeszcze zweryfikować i to mocno.

   Usuń
 5. A ja mamy pytanie nie o Brexit, a o Gierka: gdzie można poczytać o jego zamiarach i planach? Nie mam na myśli (wyłącznie) artykułów, z konieczności traktujących temat płytko, a książki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wysłanie wojsk w obszar przesmyku suwalskiego następuje wyłącznie ze wzgledu na jego strategiczne znaczenie czyli najkrótsza droga z Rosji do ...Rosji zwanej Białorusią.
  Artykuł z racjonalisty to pobożne zyczenia , produkcja i zasoby tytanu https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Tytan_(pierwiastek)
  Eksploatacja rud żelaza z tak głębokich pokladow jest nieoplacalna i nic nie wskazuje by taka się stała w horyzoncie 20 lat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pardąsik, skąd ty wiesz jakie i na jakiej głębokości są złoża pod Suwalszczyzną, z wikipedii?

   Przemko

   Usuń
  2. Z wiki podaje dane dot.rud tytanu - wydobycia/złóż na świecie. O zlozach na Suwalszczyźnie jest pełno informacji w necie, odwierty robiono przecież w latach 60 tych i wtedy dokonano oszacowania wielkości złóż i ich głębokości. Nie twierdzę, że temat nie może być przyszlosciowy, ale to ze jest coś pod ziemią nie oznacza, że opłaca się to wydobywać. Tak stało się z siarka, której wydobycie że złóż kopalnych upadło na całym swiecie, wobec wdrożenia technologii odsiarczania ropy,węgla etc. Dostępnych i odkrywkowych, a wiec tanich złóż żelaza na świecie jest sporo, rudy tytanu to też nie rzadkość.

   Usuń
 7. Nic dodać ni ująć, zwłaszcza jeśli idzie o podkreślenie kluczowej roli pęknięcia w establiszmencie o czym nawiasem piszę tu od dawna, teraz obaczymy jak zachowają się eurokraci, jeśli wybiorą ucieczkę do przodu w kierunku dalszej centralizacji i budowy biurokratyczno-policyjnego zamordyzmu, ociężałej i nieefektywnej na dalszą metę struktury będzie to oznaczać ich koniec, krok w przepaść świadczący iż tą bandę tumanów nie jest w stanie otrzeźwić nawet solidny kop w d... jaki wymierzono im Brexitem [ a póki co pierwsze histeryczne dość pohukiwania z ich strony wskazują, że owszem ]. Jacy oni są jednak mentalnie wykastrowani i durni zwyczajnie skoro i tam chcą powtórzyć chamski numer ze ''starymi, niewykształconymi z małych miast'', żenada. U nas zaś na rozpalone głowy naiwniaków łykających bezkrytycznie propagandowy shit jakim raczą nas media z tej okazji przydałoby się dla ochłody poczytać coś o tzw. wariancie norweskim :

  ''Norwegia nie jest w Unii, wielu Polaków pracuje w Norwegii. Rynki walutowe i giełda fluktuują codziennie. Nie warto słuchać straszenia (przestraszonego) salonu i wynajętych propagandystów. Niech sobie Sikorski i Applebaum kwękają i dalej składają publiczne hołdy Berlinowi. Oni chyba zapomnieli, że reprezentantka ich mocodawców, Victoria Nuland (Nudelman), mówiła już wiosną 2014 roku (cytat): "F..ck the EU!"

  http://monsieurb.ne.3lab.info/post/132349,wataha-wyautowana

  http://myslkonserwatywna.pl/matuszewski-brexit-a-opcja-norweska/

  OdpowiedzUsuń
 8. Tylko nie wiadomo czy w ogole jakis Brexit nastapi-zaczynam miec watpliwosc-przegrana strona ma dwa lata na kombinowanie i spodziewam sie mocnych ruchow w te strone.

  Piotr34

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O to to - wszystko się jeszcze może zdarzyć, w międzyczasie rozleźć jak stare gacie, brytyjskie elity wykorzystać sprawę jako kartę przetargową do maksymalnego wyciśnięcia z Prusaków co jeszcze się da itp., obaczymy.

   Usuń
  2. Jest okazja do rozebrania królowej. Szkocja niepodlegla,Irlandia Północna wróci do macierzy, City solidarnie zostanie rozdrapane przez wielkie jablko,frankfurterki i Szanghaj. Zostanie Anglia i walijskie owce z mln beżowych z imperium, ale przecież ci najdzelowi nie przeszkadzaja.
   Coryllus byłby zadowolony.

   Usuń
  3. Prędzej Rękas :

   http://konserwatyzm.pl/artykul/21974/rekas-strzal-w-opone-czyli-o-korzysciach-z-brexit-u-raz-jeszcze-polemika-z-polskimi-przeciwnikami-opuszczenia-ue-przez-wielka-brytanie/

   - a co się tyczy coryllusa patrz niżej ;

   Usuń
  4. Rzeczywiście, bez królestwa coryllus nie miałby czym karmić swojej trzódki...

   Usuń
  5. E tam, za cwany jest, znalazłby co.

   Usuń
 9. Mała prasówka jeszcze w temacie jakby kogo interesowało :

  http://monsieurb.ne.3lab.info/post/132372,oni-juz-sie-dogadali

  http://www.prisonplanet.pl/ekonomia/brexit_wywoluje_finansowe,p1946519864

  Tymczasem jak podaje der onet najwidoczniej klasycznie chcą ich zareferendować do zrzygu, mam nadzieję że to żart i wyraz desperacji eurokratów oraz ich pożytecznych idiotów na wyspach :

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ponad-dwa-miliony-podpisow-pod-wnioskiem-o-kolejne-referendum-ws-brexitu/r1xm9g

  Aha, ktoś się dopytywał parę wpisów temu o Kalergiego, proszę bardzo, w kontekście całkiem :

  http://coryllus.pl/?p=3593

  ...i dodam na koniec, że mało co mnie tak w...nerwia jak bredzenie, że Brytole w UE dotąd kontrowali sojusz niemiecko-rosyjski i olaboga co to tera będzie, tak jakby przeszkodziło to w położeniu gazrury na dnie Bałtyku itp. numerom - to jest cyniczne i perfidne żerowanie na strachach części polskich wyborców, specjalnie tych zadeklarowanych PiS-owskich, i nic więcej. Jeśli ktoś ma zapobiec nowemu Rapallo to zrobią to jedynie amerykańskie dywizje i instytucje finansowe wespół z sojusznikami w tym Wlk. Brytanią a nie oni sami w pojedynkę, ''wiecznie na bani'' Juncker będzie i tak latał do Moskwy z ich przyzwoleniem czy bez, o ile wcześniej go nie spuszczą w samej łunii bo ponoć są już jakieś ąse za jego ''autorytaryzm'' [ dobre sobie, kieszonkowy dyktatorek ], UE to nabierająca w coraz szybszym tempie wody dziurawa łajba z której najwyższa pora się ewakuować, Brytole to już skumali dając dobry przykład pora więc bez gorączkowego entuzjazmu jak i paniki gotować się po cichu, spokojnie na ''Polxit''.

  OdpowiedzUsuń
 10. Tymczasem jak podaje der onet najwidoczniej klasycznie chcą ich zareferendować do zrzygu, mam nadzieję że to żart i wyraz desperacji eurokratów oraz ich pożytecznych idiotów na wyspach :

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ponad-dwa-miliony-podpisow-pod-wnioskiem-o-kolejne-referendum-ws-brexitu/r1xm9g

  To jest konsekwencja demokracji, gdzie zmienne wahania tlumu, a nie prawda i slusznosc mają kierować rządzącymi.

  W piątek było tlumu brexitowego więcej , w inny piątek będzie więcej tlumu remain, zasada jest jednakowo fałszywa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, bowiem nigdzie nie rządzi mityczny ''Lud'' [ a kto tego luda widział kiedy na oczy ? ] a tzw. demokracja jest zwykle zasłoną dymną dla rządów oligarchii, nie wierzę w spontaniczność tego typu przedsięwzięć co oczywiście nie wyklucza istnienia całkiem sporej grupy pożytecznych idiotów, którzy chętnie to poprą ale nie do nich należy inicjatywa bo nie istnieje coś takiego jak ''zbiorowy rozum'' tłumu, masy nawet rozjuszone są w gruncie rzeczy pod tym względem bierne.

   Usuń
 11. Brexit - olaboga, co to bedzie :

  https://twitter.com/MarylaOssowska/status/746202276327362560

  coś dla ochłody na rozpalone od histerii głowy :

  https://www.facebook.com/robertwinnickipubliczny/photos/a.396966033681340.92635.394579780586632/1189249154453020/?type=3&theater

  - niestety Ziemkiewicz tak pierdoli na twitterze, nawet nie chce mi się cytować. Lansowana przezeń teza o ''twardym jądrze'' UE [ szkoda, że nie obojgu naraz wraz z waflem ] ma sens tylko przy udziale Francji, sęk w tym, że wg wszelkich znaków na niebie i ziemi kraj ten sypie się i utrzymać go w ryzach może jedynie ustanowienie biurokratyczno-policyjnej demokratury nawet jak na panujący tam etatyzm, co całkiem możliwe - przypominam, że nadal obowiązują tam de facto ustawy na mocy których dokonano ludobójstwa Wandejczyków, pół wieku temu z okładem przydały się jako podstawa prawna dla wywózek Żydów do obozów więc w sumie czemu by nie a jeśli ktoś uważa, iż dzisiaj to nie przejdzie bo postęp bla bla znaczy, że jest historycznym ignorantem i nieukiem. W każdym razie wypada akurat wyjątkowo zgodzić się z Rysiem Czarneckim, że właśnie ogłoszony projekt unijnego superpaństwa jest dowodem, iż eurokraci niczego się nie nauczyli skoro nawet mocny kop w d... nie otrzeźwił wiecznie naprutego Junckera wraz z gromadą eurotumanów, co tu zresztą gadać, wystarczy przypomnieć, że postulowana armia unijna ma działać POZA strukturami NATO - faktycznie ogłoszenie czegoś takiego tuż przed szczytem jest jawnym aktem sabotażu potwierdzającym słuszność decyzji podjętej przez Angoli, czas stąd sp... aczkolwiek nie stać nas na buńczuczne gesty, za krótcy jesteśmy na to należy jednak po cichu szykować sobie szalupę ratunkową bo nie widzę przyszłości z nieudacznikami i pijakami za sterem otumanionymi w dodatku poronioną z gruntu ideologią.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ciekawa spojrzenie, w świetle przytoczonych faktów wygląda, że tak naprawdę to maskirowka i faktycznie euro rozwalają Niemcy ? :

  http://zezorro.blogspot.com/2016/06/banki-centralne-zmiana-fazy.html

  OdpowiedzUsuń
 13. A propo winnickiego i bosaka, czy oni są tylko parą polityczną czy również w życiu prywatnym ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale wiesz, że zachowujesz się jak klasyczny troll ? Nawet gdyby byli pedałami co to ma akurat tu do rzeczy, w czym niby zmienia fakt, że w sprawie Brexitu słusznie prawią ? Równie dobrze możemy spekulować iż brat Ziemkiewicza jest homo skoro łazi na tęczowe parady i obnosi się wręcz z poparciem dla gejozy zaś pan Rafalalala głupio to bagatelizuje co tłumaczyłoby i pewne dziwne w świetle gromko deklarowanego konserwatyzmu jego teksty na temat ale nijak ma się do chrzanienia naszego redaktora o skutkach referendum na wyspach oraz rzekomego przejęcia przez lewactwo pierwotnie słusznego konceptu integracji europejskiej, gdy wiedza iż jej patronem ideowym nie był żaden tam Schuman dla zmyły jedynie lansowany lecz eurokomuch Spinelli o ile nie wręcz demoniczny baron Kalergi [ nie wiem czemu, ale kojarzy mi się on z Drakulą:) ] jest już powszechnie dostępna i klarownie, rzeczowo wyłożono w polskojęzycznym necie a skoro gwieździe niezależnych mediów nie chce się z nią zapoznać tym gorzej dla niej - więc pytam co u cholery ewentualne pedalstwo winniczka i bosego ma do tego, że Łunia się sypie, olabogaaa ?!

   Usuń
  2. To było proste pytanie a ty tu elaborat piszesz, doszukujac się drugiego dna, chociaż kto wie...może nie wierzę pedalom ? A tak dodatkowo to Zawisza jest już oficjalnie złodziejem czy tylko w trakcie, jak donosi Rękas.
   W tym składzie ta narodowa ucieczka do przodu poprzez polexit nie wypali.

   Usuń
  3. Owszem ten arystokrata jest jednym z mózgów UE, ale nie tylko on, za europejskim państwem też stoi jako pomysłodawca-przynajmniej oficjalny- gruby fałszywy alkoholik Churchill, oraz Himmler i Bormann - jako IV Rzesza - najpierw planowali ją poprzez podbój militarny i imperium po Ural, ale jeszcze podczas wojny uznali, że wojna jest już przegrana i zmienili metody: http://foxmulder2.blogspot.com/2013/04/najwieksze-sekrety-o-jeden-most-za.html
   http://www.historia.uwazamrze.pl/artykul/1146702/unia-im-adolfa-hitlera
   https://www.polishclub.org/2014/04/22/unia-europejska-pomostem-iv-rzeszy/

   W filmie https://pl.wikipedia.org/wiki/Parszywa_dwunastka_4 naziści chcą w ciągu 10 po wojnie zbudować IV Rzeszę, a w 1952 r. (czyli 7 lat po wojnie) powstała Europejska Wspólnota Węgla i Stali, czyli przodek współczesnej niemieckiej Europy.
   UE zaczęła się formować w wyniku kongresu haskiego którego organizatorami byli arcy-szpion Retinger (oficjalny przewodniczący konglomeratu polityczno-biznesowego atlantycko-post nazistowskiego) i syndykatowy zięć Churchila baron Duncan Sandys (https://pl.wikipedia.org/wiki/Duncan_Sandys), który już w 1935 chciał sprzedać III Rzeszy Europę Środkową w zamian za bezpieczeństwo dla Imperium Brytyjskiego.
   Odkrywca

   P.S> Same Chiny są za silną, bardzo zintegrowaną UE:
   http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/chiny-licza-na-silna-ue-po-brexicie,656362.html
   http://pl.sputniknews.com/swiat/20160623/3228859/Chunying-zjednoczona-Europa.html
   Dlaczego? Bo biurokratyczna przestarzała Europa nie będzie konkurentem gospodarczym dla nich, tak samo ogłupiała polityczną poprawnością/multi-kulti etc UE polityka nic nie wskóra w porównaniu do twardych, długofalowych i przebiegłych Chin, no i wreszcie będzie to wielki wspólny rynek (celny/ walutowy) dla towarów z Chin, a tak to możliwe, że nie wszystkie samorządne kraje by się zgodziły na import chińskich produktów, nie wspominając o zarabianiu w silnej międzynarodowej walucie europejskiej a nie wielu różnych lokalnych walutach - coś jak kupowanie w USA chińskich towarów za $, podobnie bardziej opłacalne jest dla Chin zarabianie w E niż np. złotówkach, co innego jeszcze funt bo i tak jest bardzo silny.

   Usuń
  4. Pewnie, że współpraca z Chinami bardzo się opłaca. Jeszcze teraz Jedwabny Szlak nam to ułatwi :)

   Usuń
 14. Z polecanych tutaj po prawej warto zapoznać się z wpisem Ściosa na temat Brexitu, prawilnie pan Aleksander orze brednie ''GaPola'', który po raz nie wiem który potwierdza, że jest jedynie prawicowopodobnym dodatkiem do ''Gie-Wu'', natomiast rozsierdził mnie post p. Hani powołującej się jeszcze na tego zjeba Terlikowskiego, ostawiłem jej komentarz ale wątpię by go umieściła więc pozwalam sobie wrzucić go tutaj :

  ''Fantastycznie, tyle że jakoś prawoczłowieczym Amerykanom nie przeszkadzało dotąd, że ten zbrodniczy reżim finansował de facto ich brewerie, o pouczających nas w kwestii praworządności i demokracji Niemcach oraz innych państw Zachodu już nie wspomniawszy, dlaczego więc skoro ''wolny świat'' jak widać ma głęboko w rzyci swe rzekome ideały my mamy akurat wychodzić przed szereg i niby w jakiż to sposób nasz samotny głos miałby polepszyć status faktycznie represjonowanych tam katolików czy Tybetańczyków ? Zamiast powoływać się na skompromitowanego całkiem ''chrześcijańskiego syjonistę'' Terlikowskiego wpierw może obadałaby Pani co ten oślizgły gad wypisywał jeszcze parę lat temu, gdy trwała hucpa polsko-rosyjskiego pojednania, dla odświeżenia pamięci dłuższy cytat :

  ''Jasne i zdecydowane wypowiedzi patriarchy Cyryla i arcybiskupa Józefa Michalika, a także przecieki dotyczące treści apelu o pojednanie, nie pozostawiają wątpliwości, że jego istotą jest wielkie wezwanie do wspólnego świadectwa chrześcijan w obliczu wielkiej ekspansji cywilizacji śmierci. Wspólny dokument jest więc nie tylko wezwaniem do przebaczenia, ale przede wszystkim do współpracy, wspólnej walki o dusze Europy i świata. Wspólny apel biskupów polskich i rosyjskich, prawosławnych i katolickich – to ważny gest. Ale jego istota wcale nie jest polityczna (niezależnie od intencji Putina, Komorowskiego czy polityków Prawa i Sprawiedliwości), ale najgłębiej religijna i moralna. Patriarcha Cyryl i arcybiskup Józef Michalik czynią – podpisując ten dokument – pierwszy krok na drodze budowania wielkiej koalicji prawosławno-katolickiej i polsko-rosyjskiej w walce o dusze Europy i przypominają, że w obecnej chwili głównym przeciwnikiem chrześcijan jest cywilizacja śmierci, w walce z którą trzeba zwierać szeregi. Rosyjska Cerkiew (niezależnie od swojej skomplikowanej historii i trudnych do zlekceważenia relacjach z władzą) i Kościół w Polsce są powołane, by ową walkę prowadzić, a co za tym idzie stają naturalnymi sprzymierzeńcami. Historia, a nawet polityczna teraźniejszość w relacjach polsko-rosyjskich nie powinna tego przesłaniać, nie powinny uniemożliwiać współpracy w walkę o małżeństwo, rodzinę, życie, wartości chrześcijańskie w przestrzeni publicznej. [ ... ] Życie milionów dzieci, troska o rodzinę, zaangażowanie w obronę małżeństwa są ważniejsze, niż nasze historyczne (niekiedy słuszne) żale, niż polityczny (często słuszny) spór z Putinem, niż wypominanie przeszłości Cyrylowi. Gdy toczy się wojna o życie, o rodzinę, o małżeństwo nie lustruje się sprzymierzeńców, nie analizuje się ich przeszłości, nie krytykuje się wspólnoty, z której pochodzą, ale razem broni się tego, co najważniejsze. A my jesteśmy w takiej właśnie sytuacji.''

  http://terlikowski.mobile.salon24.pl/441186,budowanie-koalicji-na-wojne-o-cywilizacje

  OdpowiedzUsuń
 15. - no proszę, minęły zaledwie dwa lata i nasz pryncypialny rzekomy ''katolicki talib'' rzucił się w wir tak potępianego przezeń jeszcze całkiem niedawno lustrowania niedoszłych ''sprzymierzeńców'', analizowania ich przeszłości, krytykowania wspólnoty z której pochodzą itd. zaś ''nasze historyczne żale'' [ zauważmy, że Terlik dodaje przy tym : ''CZĘSTO słuszne'' - znaczy się, że nie zawsze wg pana redaktora ? ] oraz ''polityczny spór z Putinem'' [ jw. ] okazały się jednak ważniejsze dla pozującego na ''religijnego fundamentalistę'' niż ''życie milionów dzieci, troska o rodzinę, walka o małżeństwo'' etc., do tego stopnia iż wytropił w końcu ''rosyjskie ukąszenie'' w samym Watykanie !''

  OdpowiedzUsuń
 16. Pisząc o wariancie norweskim, ktory chyba przyjmie uk nie można zapominać, że Norwegia i tak płaci składkę do unii , przyjmuje większość prawa unijnego (ponoć ponad 90 % ) a nawet obywatele państw unijnych mają prawo do emigracji na jej terytorium. Pomimo bycia poza unią ma cały bagaż unijnych problemów z emigrantami III świata oraz lewacko-politpoprawnym bagnem. Powtórze, ma to wszystko pomimo bycia poza unią. Unia nie jest jedynym źródłem problemów, a przyczyny tkwią wewnątrz każdego kraju z osobna. Brexity są ułudą rozwiązania problemow, zwłaszcza na zachodzie bo w przypadku np. Polski rzeczywiście mogłoby to być narzędzie skuteczne przynajmniej w niektórych dziedzinach. Na pewno byłoby bez wpływu na biurokratyzacje zycia, ale sprawę emigracji trzecioswiatowej załatwiłoby skutecznie.
  Wracając do UK, gdzie jednym z leitmotivów kampanii brexitu była emigracja, to uk ma jej 2 rodzaje. Jedna to nazwijmy ją skrótowo europejska i za tą emigrację odpowiada pobyt uk w Unii. Druga to imperialna i jest ona niezależna od pobytu uk w unii, zaczęła się na długo przed wstąpienie Brytanii do EWG, a do czasu slynnego zaproszenia ze strony frau Merkel, nie było możliwości narzucenia uk emigrantow z Pakistanu czy afryki. Ta emigracja to efekt ich wewnętrznej polityki. Czy będąc poza unią ja zmienią ? Słuchając tego idiotyz faraga mam poważne wątpliwości, gdyż emigracja z imperium mu zasadniczo nie przeszkadza.

  OdpowiedzUsuń
 17. Adam Wielomski: "Jestem także zdolny, w zaistniałej krytycznej dla Państwa Polskiego sytuacji, zweryfikować moje tradycyjnie opozycyjne stanowisko względem PiS i tworzonego przez tę partię rządu. Jeśli Jarosław Kaczyński powie na niemieckie ultimatum NIE (a jego działania praktyczne będą wyrazem tego NIE), to jestem gotów ogłosić go katechonem niepodległości Polski. W stosunku do obecnego rządu definiuję się jako opozycja pro-państwowa, czyli taka, która lojalność wobec Państwa stawia ponad niechęć do partii rządzącej. Jeśli rząd ten i partia rządząca będą bronić Polski, to uzyskają moje całkowite poparcie. Gdy Państwo Polskie dostaje ultimatum, to obowiązkiem moralnym każdego Polaka jest poprzeć rząd w jego obronie, jakikolwiek by on nie był."

  Tak to tu zostawię.

  Przemko

  OdpowiedzUsuń