wtorek, 7 stycznia 2014

Requiem dla Szarona: Ostatnie wystąpienie

Gen. Ariel Szaron - dla światowej opinii publicznej skrajnie prawicowy, wściekle nacjonalistyczny potwór używany do straszenia małych palestyńskich/lewackich/endeckich dzieci. Prawda jest jak zwykle o wiele bardziej złożona. Od stycznia 2006 r. Szaron jest pogrążony w śpiączce, a ostatnio jego stan mocno się pogorszył. Lada dzień może przenieść się do Szeolu. Czas więc na wspominki, które zrewidują wasze postrzeganie tej niezwykle złożonej postaci.

Zacznijmy z grubej rury. Oto fragment ostatniego wystąpienia publicznego premiera Szarona. Kilka godzin później pił wino z Szimonem Peresem a potem doznał pierwszego wylewu.Powiedział wówczas (wywołując dużą irytację obecnych): "Nie możemy nadal trzymać pod okupacją - to jest okupacja, możecie nie lubić tego słowa, ale to naprawdę okupacja - trzymać 3,5 mln Palestyńczyków pod okupacją, jest w mojej opinii bardzo złą rzeczą. To nie może trwać wiecznie. Czy chcecie pozostać wiecznie w Jeninie, Nablusie, Ramallah, Betlejem?"

Premier Szaron w 2005 r. dokonał przymusowej ewakuacji żydowskich osiedli ze Strefy Gazy (okazało się to później katastrofą strategiczną dla Izraela i Egiptu - Strefa Gazy została opanowana przez Hamas. Skutkiem tego było kilka "miniwojen" i ekspansja terroryzmu na Synaju). Mówiono, że szykuje się do podobnej ewakuacji Zachodniego Brzegu. Czynił to zarówno pod naciskiem Amerykanów jak i... ze swojej własnej woli. Choć czasem dla celów wyborczych grał prawicowego, nacjonalistycznego radykała nigdy nim nie był. A kim był w rzeczywistości? O tym jeszcze napiszę...


Powyżej: gen. Ariel Sharon w śpiączce - instalacja Noama Braslavsky'ego.

12 komentarzy:

 1. Ariel Szaron jest Żydem. A jacy są Żydzi - wszyscy wiedzą. I to chyba wszystko wyjaśnia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No jasne - wszystko wyjaśnił nam już największy polski prawicowiec Moczar...narodowości ukraińskiej - agent GRU :)

   Usuń
  2. jednego wszarza nazisyjonistycznego mniej!o hosanna!o radości!

   Usuń
  3. ''Ariel Szaron jest Żydem. A jacy są Żydzi - wszyscy wiedzą. I to chyba wszystko wyjaśnia :)''

   - to tylko głupota czy prowokacja a może jedno i drugie ? Jacy są Polacy też wiadomo : pijacy i złodzieje co judeosceptycyzm wiadomo skąd i od kogo wyssali - czy kilkudziesięciomilionowy naród ma odpowiadać za parę tysięcy skurwysynów i kurew ? Analogicznie czy wszyscy Żydzi ponoszą winę za ludobójców w typie Trockiego czy Jagody i ich sponsorów, wśród których obok ziomków jak Jacob Schiff większość stanowili jednak ''goje'', te wszystkie Rockeffelery, Morgany itp. - ? [ niektórzy z nich jak Ford na przykład szczerze Żydów nienawidzili, co jednak jak widać nie przeszkadzało im robić z nimi interesy i wspierać finansowo ''żydokomunę'' ]. Żydowski rasizm należy oczywiście głośno piętnować i jest czym oburzającym iż wbrew temu co się nam wmawia ta kanalia rabin Ovadia Josef nie był marginalną postacią w Izraelu o czym świadczą tłumy na jego pogrzebie i udział w nim ichnich decydentów z Netanjachu na czele :

   http://nick.salon24.pl/548032,braun-wildstein-freund-raz-jeszcze-o-nieslawnej-pamieci-rabinie

   niemniej nie daje to podstaw do takich prostackich uogólnień.

   ''jednego wszarza nazisyjonistycznego mniej!o hosanna!o radości!''

   - zabawne, że używasz w tym kontekście błogosławieństwa o hebrajskim pochodzeniu - rozumiem Arabów ale cóż takiego ci Aszkenaziści wyrządzili tobie, nam Polakom ogólnie ? No chyba, że jesteś chrześcijańskim Palestyńczykiem, a to przepraszam.

   Usuń
  4. Co prawda to prawda, jakoś nikt sensowny nie nazywa Polaków narodem kolaborantów (donosicieli do Gestapo) a parę tysięcy by się znalazło w czasie II wojny światowej, a narodem sprawiedliwych (bo uratowali najwięcej Żydów na świecie). Podobnie Żydzi są narodem: intelektualistów (najwięcej na świecie np. nagrodzonych noblem czy najwyższa IQ), kapitalistów (kupców, finansistów, bankierów, handlarzy itp. - najwięcej i najbogatszych na świecie) i tzw. świętym narodem lub ludem proroków, - bo posiadają najliczniej z pośród plemion świata działaczy religijnych, proroków, twórców różnych religii, cudotwórców.

   Nie wiem czemu Żydzi - Izraelczycy mieliby opuszczać: Ramallah, Betlejem - przecież to są dwie (podobnie jak Jeruzalem i Hebron) starożytne Żydowskie miejscowości związane z rodem Judy (nazwa Żydzi pochodzi od Judea/Jude od plemienia Judy).

   Sharon stał się pokojowy po prostu pod koniec życia - w Izraelu większość obywateli ma dość już niekończącej się wojny są tym zmęczeni dlatego zgadzają się na godzące w ich interesy narodowe (w różnym znaczeniu) i haniebne porozumienia pseudo-pokojowe - które dają im jedynie namiastkę spokoju i naiwną nadzieję na pokój. Te traktaty, umowy pokojowe itp. są oczywiście kompromisem i zarazem kompromitacją dla obu stron tj. dla Izraelczyków-Hebrajczyków i Palestyńczyków/Filistyńczyków. Sharon wiedział, że wojna jest brutalna najlepiej bo sam był generałem i w niej uczestniczył, wojna ludzi może zmienić (na gorsze lub lepsze, ale na ogól na dużo gorsze), przede wszystkim zmęczyć psychicznie - dlatego po latach wielcy wojskowi wojownicy często są zwolennikami pokoju. Izraelici często byli i są zwolennikami pokoju za wszelką cenę, który uważają za mniejsze zło, ale z czasem z mniejszego zła powstanie jeszcze większe pod przykrywką pokojową, oficjalną - jest to zdradziecki/fałszywy spokój niczym spokój na morzu przed burzą np. traktat z Monachium przed wielką 2 burzą światową.

   Co do Forda to był on oficjalnie antysemitą-hipokrytą - po prostu nie lubił konkurencji żydowskiej w biznesie (czyli antysemityzm ekonomiczny - lub raczej brudna konkurencja - o ile motywy można zrozumieć o tyle, uczynków nie można zapomnieć i tak łatwo wybaczyć).

   Usuń
  5. A propos Forda, to przypomina mi to jedno z pytań wywiadu jaki przeprowadzał niejaki Marshall z Dmowskim w czasie Konferencji w Paryżu. Wywiad, a raczej seria wywiadów, do poczytania na łamach Nowego Dziennika.(taka żydowska gazetka ukazująca się w Krakowie w miedzywojniu,ciekawa skądinąd) Tam Dmowski aż kipi ze złości iż nikt nie pojmuje iż Żydzi za bardzo są w bieznesach wszelakich wyrobieni i przez to ludzi wkurzają. I Endecja staje po stronie wkurzonych i bezradnych. Jakoś tak to szło. Pisze z głowy a siedziałem nad tymi materiałami dobre 10 lat temu więc mogę coś kiełbasić ale sens tego był taki. Jak u Forda. A apropos anitysemitów,to niejaka Meryl Streep ogłosiła iż Disney był antysemitą. Tak głosi nagłówek niezawodnego Jerusalem Post:)

   Usuń
 2. Istotne jest iż Palestyńczycy kupia gaz od Erec do swojej elektorowni. Kasa sie zgadza to jest ok. Moga pisać i mówić Palestyńczycy teraz co chcą. Tak jak Polacy o Ruskich:)Tak sie czasem zastanawiam jak w tych dziwnych czasach zachowywałby się Szaron. Czy efy juz by leciały ku Teheranowi czy jeszcze nie? A dzis w Jerusalsem Post ukazał sie ciekawy artykuł iż jedzenie w Izraelu jest 25% droższe niż w UE. No to skoro ono jest droższe to jakim cudem zimnioki z Ziemi Świętej sa tańsze w Polsce niż te nasze pastewne cudenka? Chyba rzeczywssie jakis cud sie dokonuje:)I kolejne zdziwko, czemu w kraju zimniaka i jabłka nie produkuje się cydru niemalze na skalę światową. Cydr można se kupić li tylko jako ciekawostka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No z cydrem to mam podobny problem od jakiegoś czasu. Wydawałoby się, że tan napój powinien być u nas popularny na równi z piwem, a ze świecą go szukać. Może dlatego, że nie ma takiej tradycji, mody, ale od tego są kampanie reklamowe i modę na cydr można by wykreować.

   Usuń
  2. Co się tyczy cydru tak tłumaczą to na specjalistycznym portalu :

   http://winicjatywa.pl/2013/08/23/cydr-w-polsce-sytuacja-perspektywy-komentarz/

   Nie mam pojęcia ''jakim cudem zimnioki z Ziemi Świętej sa tańsze w Polsce'', zapewne gdzieś te produkcję z post-kibuców trza upchnąć, generalnie jednak warto zainteresować się tymi niesłusznie traktowanymi z pogardą tematami, w cieniu głośnych konfliktów politycznych i afer toczy się cicha wojna - niedawno znajomy opowiadał mi o przemytnikach chińskiego czosnku... Być może niedługo będzie się dilować marchewkę, powstaną [ a może już są ? ] kartele rzepakowe a na imprezach zamiast brać kwasa będzie się piło kwas z kiszonek ? [ wtedy zwrot ''wciągnąć kreskę'' zostanie zastąpiony przez ''zakisić ogóra'' ] Hmm...

   Usuń
 3. Wiem, że to zupełnie nie na temat, ale sprawiedliwość wymaga, żeby o tym wspomnieć:

  http://niezalezna.pl/50477-obce-sluzby-na-polskich-ulicach-sejm-przeglosowal-ustawe-o-bratniej-pomocy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no i wpizdu zdechł-o 1 mniej!

   Usuń
 4. Śmierć tego typa interesuje mnie tylko że wzgledu na przepowiednie :
  http://niepoprawni.pl/blog/3095/czy-naprawde-mesjasz-jest-juz-blisko

  OdpowiedzUsuń