wtorek, 26 maja 2015

Duda Day! Spierdalaj Szogunie!Osoby, które głosowały na Andrzeja Dudę zasłużyły sobie na naszą wdzięczność, tym że wywołały histeryczną reakcję tego menelskiego resortowo-styropianowego establiszmentu, który rządzi nami od 25 lat. Reakcja ta przypominała zachowanie Mugatu w "Zoolanderze" po tym jak jego spisek się nie powiódł. "Ja wymyśliłem krawat w klawiaturę, a wy co zrobiliście?" :)Przynajmniej jedna WSIowa gęba zniknie na jakiś czas z telewizyjnych przekaziorów. Ale praca przed nami jeszcze duża - za oznakę przełomu odbiorę dopiero to, gdy przestaną pokazywać w telewizji ryje Maryli Rodowicz, Olbrychskiego, Piotra Kliszki (lub Kraśki, mylą mi się te gomułkowskie skamieliny) czy tego starego próchna majorówny MOniki Olejnik.

Długo to jednak nie nastąpi, bo mimo wszystko uważam, że ten naród jest nadal totalnie z....bany. Analizowaliście przepływy elektoratu? Nie? To szkoda. Bo mnóstwo tam kurwiozów. O to 25 proc. wyborców hipernarodowca Mariana Kowalskiego głosuje na arcysystemowego WSIowego Bronka. 20 proc. wyborców mega antysystemowca Grzegorza Brauna oddaje głos na Komora. 40 proc. elektoratu Kukiza głosuje zgodnie ze wskazaniami Michnika. Rozumiem, gdyby do wyborów nie poszli - ale zrobili z siebie megakretynów najpierw odgrywając superantysystemowców a potem głosując na System. Rozumiecie to? Być może zadziałał mechanizm "PiS to to samo, co PO", ale przecież z punktu widzenia antysystemowca różnica między PiS i PO powinna być taka jak między Magdaleną Ogórek a Anną Grodzką. Chehelmutowi  i wielu z Was Ogórek się nie podoba, ale z pewnością wolelibyściee się obudzić rano obok niej niż obok Grodzkiej :)

Naszła mnie też refleksja innego rodzaju: BUL przegrał w wyniku sabotażu. Porównajcie jego kampanię z poprzednimi kampaniami PO. Widzieliście gdzieś jego bilboardy, plakaty, ulotki? Dlaczego ich nie widzieliście? Natknęliście się na jego spoty w tv? Były beznadziejnie głupie. Co się stało? Gdzie poszły te miliony złotych na jego kampanię? Na bronkobusy czy do kieszeni Szoguna?A liczne przecieki z kampanii? Filmik z Japonii robiący z BUL-a totalnego kretyna musiał wyjść z Kancelarii Prezydenta lub z BOR. Kto dokonał przecieku? Komu zależało, by pozbyć się BUL-a? Za co został ukarany?

Czy na jesieni zostanie zrealizowany scenariusz "wasz prezydent, nasz premier"?


26 komentarzy:

 1. Czytasz wiadomości Cesarza Soze na Twitterze? Same kwiatki i uśmieszki! - i to jest niby taki ważny, poważny i inteligenty gość? Twierdzi też, że nie może być (dlaczego nie wyjaśnił) po wyborach dłużej na tym wpływowym stanowisku co jest obecnie.
  Co do Maryli Rodowicz i Olbrychskiego, to byli dobrzy artyści, choć w szczególności Kmicic nie powinien się wypowiadać w tematach politycznych (Smoleńsk) by nie być wykorzystywanym (swój telewizyjny dobry wizerunek) do głoszenia bredni (jako pożyteczni idioci) wobec lubiących ich obywateli.
  Maryja R. bardziej się nadaje do radia (ze swoim głosem) ale nie do TV (jej uroda przeminęła z ustrojem), ale jedynie w TV Hell (relacji z piekła) chciałbym widzieć prostaka Kupę Powiatową.
  Odkrywca

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczerze mówiąc jakoś nie mogę do teraz uwierzyć, że Duda wygrał. Nie żeby był moim kandydatem, absolutnie. Po prostu nie jest Bredzisławem i to jego największy (póki co) plus. Ale nie chce mi się wierzyć, bo przecież społeczeństwo systematycznie ogłupiane przez TVN (czego przykłady mam, o zgrozo, we własnej rodzinie) wybrało.. kogoś innego? Czy to zwiastuje nie tylko zmiany na scenie politycznej ale i medialnej? Widziałem statystyki, które podawały że TVN miał żenująco niską oglądalność podczas wieczoru wyborczego w porównaniu z takim TVP. Oby to był "wind of changes".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Według mnie TVN to obecny wróg nr 1 w wojnie o Polskę, nawet przed GW i Newsweekiem, ze względu na zasięg oddziaływania. Fakty TVN jest dziś tym co kiedyś Dziennik za komuny, czyli propaganda na rzecz reżimu połączona z udawaniem obiektywności. Miliony ludzi to ogląda i nie zauważa, że Fakty TVN nie służą do przekazania im informacji, ale do wywołania u nich określonych emocji, poprzez choćby sposób mówienia, akcentowania słów, co już zauważył u siebie Max Kolonko.
   Dobre jest to, że młodzi siedzą w internecie a nie przed telewizorem, innego sposobu na TVN nie widać.

   Usuń
 3. Dla zrozumienia tej zmiany może być istotny fakt zakupu TVNu przez Amerykanów. Cui bono?

  MordercaBezSerca

  OdpowiedzUsuń
 4. może się uda26 maja 2015 09:54

  Duda prezydentem, a Kukiz premierem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ostatni sondaż daje Kukizowi prawie tyle samo co partii oszustów (i świadomej legalizacji korupcji, ramię w ramię z sld). Nic dziwnego, że widać nerwową drżączkę funkcjonariuszy tysiącletniej rzeszy tuskmenistańskiej.
  A w ciągu najbliższych miesięcy, do wyborów parlamentarnych, może być tylko gorzej. Zwracam uwagę na kociokwik związany z "restrukturyzacją" Kampanii Węglowej. Banki są bezlitosne a okradanie akcjonariuszy w spółkach sponsorskich też można łatwo powstrzymać. kanalie (celowo z małej litery) nic przez 8 lat nie robiły, pozwoliły mafijnej gangrenie okradać górnictwo w najlepsze, a teraz chcą obciążać zdrowsze spółki gangreną swojej "wolnościowej" produkcji. W KW za miesiąc skończy się kasa. Inspektorzy ochrony środowiska są o krok od dania pretekstu właścicielowi do zamknięcia Huty Sędzimira i Katowice. A wtedy najbogatsza do niedawna spółka górnicza JSW leży i kwiczy. Na jesień, przed wyborami partia oszustów będzie "bardzo blisko wyborców", podejrzewam że drzewa i latarnie będą się uginać od trucheł aparatczyków partii oszustów - oficjalnego przedstawiciela mafijnego okupanta Polaków i Polskiej ziemi, bo w obecnych warunkach trudno mówić o państwie Polskim.

  34

  OdpowiedzUsuń
 6. To jest niesamowite co się stało. To wielkie dzieło. Śmiejemy się z Michnika za zakonnice w ciąży, ale kto z nas kilka miesięcy temu by uwierzył w to co się stało?
  Gratulacje i podziękowania za obalenie WSIoka i prezydentowi-elektowi, i Kaczyńskiemu za świetny pomysł, i Beacie Szydło za świetną kampanię (ta kobieta to bohaterka), i wszystkim wpływowym ludziom internetu za oficjalne lub nieoficjalne poparcie Dudy (Cejrowski ze świetnym filmikiem, Stonoga, Kukiz, Kolonko, Ziemkiewicz), no a przede wszystkim tym milionom mieszkańców wiosek ze wschodniej Polski, którzy faktycznie swoją fatygą do urny zadecydowali o zwycięstwie nadzieji nad bulem (w niektórych gminach było 80-90% za Dudą).
  Mieszkańcy polskich miast z tajemniczych powodów (syndrom sztokholmski? wiara w TVN?) poparli w większości kandydata partii gangsterów, oszustów i bezpieczniaków.

  OdpowiedzUsuń
 7. No a jak ładnie środowisko prawicowe przykryło aferę SKOK, w której Duda miał swój udział. Chcieliście zniszczyć układ? A wybraliście na prezydenta członka mafii. Brawo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W aferze skok wołomin ma udział mafia wsi i tuskmenistański "super nadzór" - knf, któremu zdradzieckie kurwy z tk zagwarantowały bezkarność korupcji w jego strukturach. tk stwierdził że knf to nie korpus cywilny więc mogą tam brać "prowizje" od kogo tylko chcą. A odpowiadają za nadzór nad instytucjami zarządzającymi kilkoma bilionami złotych. To co się stało ze skok wołomin to tylko zapowiedź tego co może w każdej chwili nadejść.

   Tu sobie poczytaj o mafii:

   http://wgospodarce.pl/informacje/17775-wolominskie-sluzby-inwestycyjne

   Prezydent Duda nie ma z tą mafią nic wspólnego w odróżnieniu od bula i jego synalka.

   Usuń
 8. No coż to sa tematy, o których można by było pisać i pisać. Ja nie wiem czy jakikolwiek wybór byłby dobry, u nas nie ma kogo głosować a większość jest w coś zamieszana i ma liczne powiązania, które uniemożliwiaja jakiekolwiek działanie, bo każdy coś na każdego ma...ja już przestałem się tym denerwować bo i tak co to da...

  OdpowiedzUsuń
 9. Zacznę od końca od przyjemniejszych spraw : jeśli mam wybierać między Ogórkową a Grodzkim wybieram... córkę Dudy - mam nadzieję, że nie zostanie mi to poczytane za chamstwo w stylu Liza czy pajaca Karolaka, moje intencje są diametralnie inne, to komplement [ z kolei potomstwo Komorowskiego najlepszą ilustracją, że ilość nie przechodzi w jakość ]. Co do tezy o ''sabotażu'' : owszem, Radziowi miało się nawet wyrwać podczas wieczoru wyborczego, że ''przegraliśmy bo establiszment medialny się poddał'' [ komu ?! ], to mnie zresztą dobiło, że mimo zdjęcia medialnej kryszy wokół Gajowego dzięki czemu objawiła się wreszcie w całej krasie skrzętnie dotąd ukrywana jego arogancka głupkowatość oraz tak fatalnej kampanii na granicy samobója ten zjeb nadal cieszył się sporą autentyczną popularnością i ledwie udało się Dudę przepchnąć paroma procentami, gdy normalnie powinien tego bałwana zmiażdżyć. W każdym razie po serii gaf i dziwnych ''awarii'' trapiących kampanię Komora nabrałem podejrzeń co do wenątrzsystemowego zamachu stanu co min. stało się podstawą mojego przeświadczenia, że Duda jest kandydatem świadomej części systemu, która zdaje sobie sprawę, że jeśli patologia firmowana ryjami Bula i Kopaczowej potrwa jeszcze jakiś czas grozi im to likwidacją biznesu, zarżnięciem tej dojnej krowy zwanej ''Polska'' [ bo o przesadne motywacje ''patriotyczne'' raczej bym ich nie posądzał ], pytanie tylko czy faktycznie tak się sprawy mają czy też oni wszyscy bez różnicy wraz ze sporą częścią narodu jak widać mają mentalność żydowskich szmalcowników, którzy gdyby trzeba przyprowadzą na Umschlagplatz żonę wraz z dziećmi a matkę i rodzonego brata dorzucą jeszcze by się wykazać i to za przysłowiową flachę wódy i pęto kiełbasy, cóż okaże się to wkrótce, już w ciągu najbliższego roku, który jak sądzę będzie kluczowy - konkretnie chodzi o kwestie lasów i ziemi, bo tylko to zostało do sprzedania tutaj [ no, pozostają ludzie ale to chyba jeszcze nie ten etap postępu, mam nadzieję ] oraz czy w wypadku ewentualnej wygranej PiS na jesieni uda się ograniczyć pazerność banksterów i korporacji tak jak na Węgrzech, inaczej czarno widzę naszą przyszłość [ aha, pozostaje jeszcze kwestia odkręcenia zjebanych kontraktów zbrojeniowych, odsunięcia od procesu mafiozów z WSI by cała przeznaczona na ten cel gigantyczna kasa nie została zmarnowana na flotyllę już kolejnych wirtualnych ''Gawronów'' na co się zapowiada ]. Patrząc z perspektywy lokalnej, mojego miasta wiem jedno : sanacja nie uda się z takimi osobnikami jak Lubawski - to ten facet z wąsami w białym płaszczu na poniższym zdjęciu w centrum, prezydent Kielc, który zafundował nam właśnie bodaj najdroższe w Europie przystanki autobusowe a to doprawdy nie największy taki numer w jego wykonaniu, stać go na więcej, wspomnijmy chociażby słynne ''podziemne lotnisko'' w Obicach :

  http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/gallery?Site=ED&Date=20150521&Category=wyboryprezydenckie03&ArtNo=521009986&Ref=PH&Params=Itemnr=4

  ...czy Dominik Tarczyński - fircyk w czerwonej marynarce z roześmianym ryłem i szampanem w dłoni [ ooo, o tym panu mógłbym sporo ale to już na inną okazję ] :

  http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/gallery?Site=ED&Date=20150524&Category=wyboryprezydenckie03&ArtNo=524009975&Ref=PH&Params=Itemnr=8

  OdpowiedzUsuń
 10. Dla mnie to było przede wszystkim głosowanie PRZECIWKO Komorowskiemu, rzecz o wymiarze głównie symbolicznym jako kopniak wymierzony takim czerwonym skurwysynom z otoczenia Bula jak ten :

  http://niezalezna.pl/67434-kleli-i-plakali-zobacz-reakcje-na-wyniki-wyborow-w-sztabie-komorowskiego

  - obawiam się, że ból dupy podobnych gnid to jedyna satysfakcja na jaką możemy liczyć po tych wyborach, no cóż, dobre i to. Aha, na koniec wspomnę jeszcze o jednej sprawie, która mocno mnie wkurwia - oczywiście już zaczęło się pseudochrześcijańskie gadanie o ''zgodzie narodowej'', taki szantażyk emocjonalny trzęsących zadem uboli, infantylne ''kochajmy się'' doprowadzające mnie do szału - jaka ''zgoda'' do cholery ?! Może góra 10% elektoratu Bula jest do odzyskania i to optymistycznie patrząc a reszta jest do zaorania - abyśmy się dobrze zrozumieli, ja tu wzorem jakowegoś Andrzejka nie snuję wizji krwawego odwetu i strumieni ubeckiej posoki spływającej po ulicach, bynajmniej : wystarczyłoby na początek ''urealnić'' emerytury resortowej hołocie, pozbawić przywilejów i dopilnować aby wystawali jak reszta w kolejkach do specjalisty po pół roku i dłużej, gwarantuję, że nieprzystosowana do tak twardej walki o byt większość wyzdychałaby sama w stosunkowo niedługim okresie czasu, i po sprawie. Cóż, pomarzyć można...

  OdpowiedzUsuń
 11. PiS schował Maciarewicza i Kaczyńskiego, PO nie schowało Lisa i Michnika :)
  Leśne Licho

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Porównujesz Antoniego i Jarka, cokolwiek by o nich nie mówić a krytykowałem ich wielokrotnie, z tymi kanaliami ? Proszę cię stanowczo, nawet nie żartuj w ten sposób !

   Usuń
 12. Przyjmijmy na przekór opozycyjnej euforii powyborczej, jakże zrozumiałej skądinąd, że mamy do czynienia z czarnym scenariuszem co sugeruje Ścios a i niżej podpisany od dłuższego czasu bierze pod uwagę tzn. jedynie liftingiem reżimu, gdzie Duda i PiS po ewentualnej wygranej na jesieni ma do odegrania rolę ''czarnego luda'' aby posprzątać burdel po PO a na fali entuzjazmu zapewnić mniejszy opór wobec wyprzedaży resztek majątku narodowego, zapłacenia haraczu dla ''indiańskiej'' mafii, przy paru procesach pokazowych płotek zapewnienia bezkarności reszcie WSIoków, potężnych cięć w budżetówce itd., jednym słowem powtórkę z rozrywki czyli ' 89, takie ''jes łi ken'' skrojone na naszą miarę. To założenie ma jeden za to zasadniczy mankament : otóż mogłoby się udać tylko w wypadku, gdyby wygrana w tych jak i przyszłych wyborach wynosiła co najmniej 70 : 30 a najlepiej jakby to był taki pogrom jak w czasie ''przełomu'' przy czym należy bezwzględnie skonfrontować się tu z gorzkim faktem iż to sama komuna ''obaliła'' komunę a nie ''Solidarność'' z całym dla niej szacunkiem bo trudno przyjąć serio, że Urban ''rząd się sam wyżywi'' i reszta czerwonej mafii, która dotąd miała głęboko w de lud jaki rzekomo reprezentowała nagle zaczęła liczyć się z jego głosem, nie, to co wówczas towarzyszy dobiło to klęska w ''obwodach zamkniętych'' czyli wypowiedzenie posłuszeństwa przez resortowych i resztę beneficjentów reżimu [ no a przede wszystkim wyraźny rozkaz z Moskwy, która już dogadała się w tej sprawie z Waszyngtonem bo to tam tak naprawdę, przy być może konsultacjach z Berlinem czyli ówcześnie Bonn oraz Tel Awiwem, rozstrzygały się te kwestie, w Magdalence co najwyżej to se mogli dogadywać szczegóły ]. Jednak w sytuacji gdy na obecną władzę ludową, która tylekroć nasrała na głowy obywatelom nadal głosuje blisko 1/4 z nich i prawie połowa biorących aktywny udział w wyborach [ bo ewentualne fałszerstwa, dosypywanie głosów przez wujka i szwagra w komisji mogą dotyczyć najwyżej wielkości rzędu paru procent, spokojnie można założyć, że 45% naprawdę poparło Bronka czy to się komu podoba lub nie ] nie wiem czego trzeba jeszcze aby ten żałosny stan rzeczy zmienić. A właściwie wiem - wystarczy, że reżimowi zabraknie forsy do korumpowania swoich i zresztą to się już właściwie dzieje, kołderka jest coraz krótsza stąd Duda ale to wciąż za mało jak widać, to musiałoby totalnie pierdolnąć ale nie jestem pewien czy powinniśmy sobie tego życzyć, bo nasza sytuacja jest taka, że wówczas prezydentem będzie mógł chyba zostać już tylko Kononowicz z jakże proroczym programem : ''i niczego nie będzie''... Można jeszcze rozważać wariant cichej zmowy między PiS a PO w wymienionych na wstępie kluczowych sprawach bo na zdrowy rozum trudno przyjąć aby Tusk ze Schetyną podnieśli nagle larum, że Niemcy wraz z Żydami zabierają nam ziemię, problem w tym iż polityka III RP nie ma wiele wspólnego z rozsądkiem i skoro wczorajsi piewcy ''polsko-rosyjskiego pojednania'' zamienili się za strzałem z bata w dzisiejszych wściekłych wrogów putinowskiego reżimu to jak najbardziej mogę wyobrazić sobie serio, że taki Żakowski dajmy na to, syty skurwiel, który nigdy nie zaznał głodu ni terroru pouczający z miedzianym czołem, dlaczegoż to ci zabiedzeni i mordowani podczas wojny Polacy nie pomagali Żydom jutro będzie równie gorliwie zarzucał tymże Polakom po co w ogóle ratowali jakichś Żydów zamiast pomagać gestapo, SS i samym Żydom stojącym po ''słusznej stronie'' wyłapywać ich ziomków - te kurwie o obrotowych zadach uchodzące tutaj za elytę udowodniły już tyle razy, że są gotowe do wszystkiego i to za marne ochłapy, powtarzam to są ludzie o mentalności szmalcowników i policjantów z getta, to nasz Judenrat, który dostarczy nas wszystkich skrupulatnie na wysyłkę do gazu jeśli dostanie taki rozkaz, bez złudzeń.

  OdpowiedzUsuń
 13. Bez obrazy Fox ale z tym powoływaniem się na ''przepływy elektoratu'' słabe to jak kutas Wojewódzkiego w pupie nastolatka, podobnie jak z magicznymi tabelkami, iż tylu to a tylu urzędników, rolników, rencistów etc. głosowało na Dudę a tylu na Komora, ciekawym jak to obliczają, patrzą ilu w danym powiecie zatrudnionych jest oficjalnie w administracji państwowej a ilu ma zarejestrowane gospodarstwa i wyprowadzają średnią ? Co do Kukiza a raczej jego elektoratu ciekawe uwagi przysłał mi dziś na mejla jeden ze znajomych, przytaczam tu obszerne fragmenty za jego zgodą, pisownia oryginalna, poprawiłem tylko co większe błędy stylistyczne, nieuniknione przy spisywaniu uwag na gorąco. Wprawdzie przebija nieco z nich niemiłe mi przeświadczenie o ''oddolnej rewolcie'' nie znaczy jednak, że całkiem ten czynnik lekceważę, bo też i co zostanie z tego systemu, gdy nie będzie miał już kogo grabić a na to właśnie się zanosi, pukają w dno od spodu i czuć desperację skoro muszą się już uciekać do drenowania resztek za pomocą tak żałosnych chwytów jak ''chwilówki'' czy windykacje za niezapłacone jazdy bez biletu sprzed 10-15 lat a jeśli te głupie kurwie sądzą iż uzupełnią niedobory niewolników sprowadzając se tutaj Murzynów i inną kolorową hołotę obudzą się boleśnie z ryjem w nocniku, bo prędzej tamci zarżną ich tępym nożem a przed tym jeszcze wyruchają ostro w tyłek i będzie to słuszna odpłata, należy jedynie żałować, że dokonają jej barbarzyńcy na swój sposób a nie my na cywilizowaną modłę jak należało tzn. proces, wyrok i szafot, zresztą nie będę się upierał co do szczegółów, czy to będzie gałąź czy latarnia, jakaś rura lub lufa czołgu jak z Nadżibullahem, obstaję jedynie przy konopnym sznurze. Oddaję głos znajomemu :

  ''W istocie zarżnięcie dojnej krowy dotarło do elit. Wielokrotnie zadawałeś pytanie czy banda z okrąglego stołu nie zdaje sobie sprawy, że pasożyty w końcu zabiją żywiciela. Otóż ich myślenie nie wybiegało w przyszłość tak daleko. Perspektywa przyszłości zamykała sie na dochrapaniu sie kolejnego stołka lub wspięcia o jeden szczebel na drabinie kariery, załatwieniu pokątnego interesu. Brak świadomości zarżnięcia dojnej krowy najlepiej dokumentuje konsternacja po pierwszej turze (Kukiz) i totalne ogłupienie po drugiej ( w sumie też Kukiz).

  Pierdolenie farmazonów przez wygranych i przegranych tak naprawdę dowodzi ,że jeszcze nie wiedzą co przyniesie przyszłość. Frasyniuk , Żakowski , Paradowska , Lis ,Olejnik Belka kąsają na oślep bo czują ,że naród wyciąga im stołek spod dupy. Słusznie mówiłeś, że musi przyjść przesilenie i przyszło. Pamiętam takie spotkanie z Jarkiem Kaczyńskim, który mówił o końcu elit - klasy politycznej w Polsce. Przewidział ich koniec ale pomylił się o 5 lat. Mówił wtedy ,że transformacja została przerzucona na prostych zwykłych ludzi którzy ponieśli największe koszty przemian w Polsce. Ta grupa jest ogromna i tak naprawdę nie ma reprezentacji w życiu publicznym a co gorsze nie ma nadziei na przyszłość. Kaczyński mówił wtedy ,że jeśli grupa niezadowolonych uświadomi sobie ,że została zepchnięta na boczny tor i nigdy nie będzie miała szansy zaistnieć na głównym to zmiecie beneficjentów systemu w sześć miesięcy zanim syci zorientują sie że już ich nie ma. Kaczyński w swym proroctwie pomylił się trzy razy ale generalnie miał racje.

  1. Po pierwsze zakładał ,ze PiS będzie zarządzał buntem mameluków i to pozwoli mu na samodzielne sprawowane władzy.

  2. Że konstrukcja okragłostołowa się nie wypierdoli i bedzie opierać się na dwóch podstawowych graczach kupujących koalicjantów

  3. Jarek zakładał ,że wiatr historii pozamiata scenę polityczna, ale tak jak za Gierka . Czyli ,że pierwszym sygnałem będzie wstrzymanie inwestycji bo będzie wysychał strumień pieniędzy z UE , a udział inwestycji realizowanych ze środków własnych samorządów czy państwa jest znikomy. Czyli za 3-4 lata powinno zabraknąć kasy i dla beneficjentów systemu.''

  OdpowiedzUsuń
 14. c.d. :

  ''Jestem przekonany o takiej kalkulacji i komentarz Jarka ,że się cieszy ze zwycięstwa Dudy, ale wyobrażał sobie to inaczej raczej potwierdza tezę ,że ma świadomość, iż Duda nie wygrał wyborów prezydenckich ale że Kukiz wygrał Dudzie wybory. Oczywiście cieszę się ze zwycięstwa Dudy bo to porażka Komorowskiego i wywiesiłem flagę ale prawdą jest to że to nie Duda wygrał . To Kukiz [ de facto ] zaniósł Dudę do pałacu [ bo ] skanalizował niezadowolenie społeczne. Błędem jest utożsamianie Kukiza, że to bunt młodych bo on ma tyle lat co ja i jemu też ukradziono rewolucje. Elektorat Kukiza rozkłada się po połowie na młodych do 30 roku i po 40 roku życia. To ci wkurwieni ludzie głosując na Kukiza doprowadzili do drugiej tury. Gdyby go nie było i nie wołał, że chce rozpierdolić system to nie poszedłbym na wybory, nie poszło by wielu innych ludzi i drugiej tury by nie było . II tura wyborów wcale nie polegała na tym, że ja i inni głosowali na Dudę. Głosowaliśmy przeciwko Komorowskiemu. Pytałem ludzi, którzy głosowali na Kukiza na kogo będą głosować w II turze większość odpowiadała, że na Dudę albo , że nie idą na wybory. Nikt z tych których znam a głosował na Kukiza nie powiedział że głosuje na Komora. Jarek ma świadomość, że przy 3 % różnicy głosów bez wyborców Kukiza wygrał by Komorowski!

  Najlepiej podsumował to Cejrowski :,, gdyby w II turze przeciwnikiem Komorowskiego byłoby żelazko , glosowałbym na żelazko,,

  Najciekawsze w tej zabawie są wybory parlamentarne i to tłumaczy powściągliwość Kaczyńskiego w ocenie wyborów prezydenckich. Kaczyński zdaje sobie sprawę ,że elektorat Kukiza jest nie do zagospodarowania przez system!!! Nie da sie go przeciągnąć na stronę PIS i PO ponieważ jest antysystemowy. Przy czym ta antysystemowość jest bezrefleksyjna. Nie da sie więc ogłupić towarzystwa jakim niuansami ordynacji wyborczej , programem gospodarczym opiniami ekspertów. Elektorat Kukiza ma w dupie system a w zasadzie tych co go tworzą - dla nich to ludzie ze służb, PZPR i skurwione z biegiem lat styropiany. A to jest uderzenie w fundament systemu. […] Świadomość nieuchronnej katastrofy systemu ma nie tylko Jarek. Rozbawiły mnie do łez propozycje zmiany konstytucji zaproponowane przez Kopaczową. Zabawne jest to że nikt jej nie uwierzy po numerze Bronka ze zmianami ustawy. Podobnie Z PSL który wywlókł z bronkowego kosza na śmieci ustawę emerytalną. Ale to wszystko chuj w porównaniu z deklaracją Kopaczowej ,że przyjmie ludzi z SLD i PO to będzie teraz Centrolewica. Myślałem ,że zerżnę sie w gacie : neoliberaly będą teraz centrolewicowe!!! To oznacza strach przed rozjebaniem układu, to jest juz panika. Nie ma już znaczenia spod jakiego szyldu są okrągłostołowcy ale ważne jest tylko to by okopać się i walczyć o utrzymanie systemu.
  Co ciekawe nikt o skutkach kukizowych po wyborach nie mówi otwarcie - to jakieś tabu. Dość ciekawie mówił Dorn ale też za pomocą metafor , przenośni i odwoływania sie do bajek. Ale mówił prawdę i zdawał sobie sprawę z powagi sytuacji. To co najważniejsze ,, Na Dudzie będzie spoczywała odpowiedzialność za rządy ( rządy wraz z premierem) w Kraju. Bedzie zmuszony kształtować scenę polityczną. To rola z jak nie zmierzył sie jeszcze żaden prezydent. […] Jarek pokazał 2007 że władza nie jest dla niego celem ale narzędziem. Jeżeli nie będzie mógł rządzić realnie to pierdolnie to jak 8 lat temu. Wtedy zostanie odsunięty bo pisiury po latach odstawki nie zrezygnują ze stołków. […]

  OdpowiedzUsuń
 15. c.d. :

  ''W przekonaniu o nieuchronnym kukizowym armagedonie utwierdzili mnie niemieccy komentatorzy. Najpierw okrzyknęli Dudę ,, ultranacjonalistą ,, cokolwiek miało to znaczyć , później marionetką Kaczyńskiego by zakończyć na przypuszczeniu ,że to polityk stateczny i wykształcony , który zyskał zaufanie połowy Polaków!!!

  A cóż to za wolta w ciągu 48 godzin. Obawiam się ,że redaktorzyny zostały pouczone przez analityków polityki wschodniej. A niemiecka polityka wschodnia w przeciwieństwie do naszej polityki wschodniej nastawiona jest na osiąganie celów i jest w tym konsekwentna od Bismarcka. Nie można zakładać ,że Polska to Węgry bo to inny scenariusz. Otóż analitycy wytłumaczyli pismakom ,że nie ma co dyskredytować Dudy , bo tylko on jeden może założyć kukizowemu elektoratowi wędzidło, jeśli nie on to już nikt.

  A ogólnie jest nie wesoło , bo w Słowacji wrze, rok temu Bułgarzy wyszli na ulice bo jebnął tam system finansowy, w Mołdawii ktoś zajebał kasę. Jeśli fenomen Kukiza poniesie wiatr historii to z Polski antysystemowy wirus może pójść na wszystkie kraje KDL tak było w 1989 tylko teraz już nie da się tym sterować bo nie ma kto i nie ma na to kasy. Co zabawne to wszystkie OSTblokowe kraje są w UE , we wszystkich władza zrobiła naród w chuja i jest wielce prawdopodobne ,że jakaś nowa jesień albo wiosna ludów w europie środkowo wschodniej uderzy w Niemcy czyli w UE. Ostatecznie te miliony gołodupców z europy wschodniej , którym nadzieje i rewolucje zamieniono na sklepy z używana odzieżą i autokomisy z niemieckim złomem będą szukać winnego. A winny to UE lub Niemcy. A jeśli by tak się stało to nie Grecja czy Portugalia rzuci na kolana UE tylko Wschodnia Europa.

  I co z tego wynika dla Polski? Nic! Polska została ogołocona ze wszystkiego co było coś warte , nawet z emerytur. Zawsze powołuję się na ten raport o dezindustrializacji ale on oddaje w pełni stan kraju jeśli zatrudnienie w przemyśle jest takie jak w 1949 roku. Kraj trzeba budować od nowa przez dwa pokolenia i to pod warunkiem ,że rządzić będą ludzie mądrzy. A z tymi mądrymi nie ma nigdy gwarancji że będą do rządów dopuszczeni. Dodatkowo chętnych do budowania zabraknie , bo gdzie szukać jeleni którzy będą zapierdalać za 1300 zł i mieszkać w hotelach robotniczych. To co okrąglostołowcy rozjebali budowali nasi ojcowie i dziadkowie za jakiś chujowy grosz , tak chujowy że kupno roweru było problemem. [...] Nikt nie będzie chciał zapierdalać na przysłowiowa kolarzówkę pół roku , pracować za 1300 złotych i nikt nie da sie karmić propagandą o przyszłości kraju. To bedzie tak jak jak z Ukraina tam nie ma chętnych do okopów a tu nie będzie chętnych do zapierdalania za pół darmo. Ludzie wyjadą tam gdzie żyje się lepiej. Dzieci są kształcone przez rodziców , na wzorowych emigrantów. [...] Chyba wielu ludzi myśli podobnie bo szkoły językowe pełne. Nie mam wiary , w odbudowę kraju bo przez 25 lat popełniono tu wszystkie możliwe błędy a większości nigdy nie da się już naprawić.

  Dudę i Kukiza traktuje jako zwycięstwo w kategorii moralnej, ale jestem pozbawiony złudzeń co do przyszłości Polski. Z roku na rok będzie się zamieniała w hospicjum. Spaceruje po osiedlu i pamiętam je z przed 30 lat , teraz praktycznie nie ma już znajomych z boiska , dzieci niewiele a dokoła snują się stare dziady no i rejestracje na samochodach TKI ,TKN , TSK.

  hej''

  OdpowiedzUsuń
 16. - smutne w ch...olerę konkluzje ale prawdziwe mym zdaniem. Na koniec tylko uwaga gdyby kto chciał się dopierdalać do mego znajomego czemuż on na Kukiza głosował a nie jedynego prawilnego kandydata od razu : otóż przez kilka lat nie udało mu się mimo usilnych starań zainteresować członków lokalnego, kieleckiego PiSu żywotnymi dla przyszłości naszego miasta i regionu kwestiami i zbudować tam do ich rozwiązania grupy problemowej, jedyne co ich interesowało to walka o stołki, załatwienie posady szwagrowi czy córce w jednej ze spółek miejskich i obawa by tsunami posmoleńskiej aktywności obywatelskiej nie pozbawiło ich ulubionego miejsca przy panu prezesie. O ile jak widać ceni Jarkacza to niestety tenże jawi się jako gigant otoczony politycznymi karłami, czy prezes ponosi częściowo choć odpowiedzialność za ten stan rzeczy celowo promując miernych lecz wiernych czy też jest to wina kiepskiego materiału ludzkiego jaki ma do dyspozycji nie mnie rozstrzygać.

  OdpowiedzUsuń
 17. Znam regionalne PIS i nie w każdym regionie jest tak żle, w jednym w całości przeszli do PO, w drugim stawiają dzielny opór ludzkiej politycznej głupocie i przedstawiają realne projekty naprawy regionu. Każdy człowiek jest inny i różnie reaguje. Nie należy wątpić w dolny ruch społeczny popierający PIS, choć rzeczywiście brak ruchu społecznego zainicjowanego przez PIS (który jest tradycyjny w swej formie, może to zmieni), on się sam generuje z Kukizem na czele i nie wiadomo, czy zdoła odłączyć się od PO całkowicie, a zarazem usunąć te rzadko spotykane kadry PIS-u, które są powiązane z PO albo prostu głupie - kochanki na funkcjach lub jak w Kielcach rodziny albo skorumpowane (na razie okupują mało stołków, a modna jest w tej partii kontrola jakości i wyrzucanie zdemoralizowanych członków, co doprowadziło do klęski PIs-u w Warszawie). Większość uważam jest w porządku i jest nadzieja na zmiany. specjalista

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obyś miał rację bo jak powiadam moja ostatnia nadzieja w tej bardziej świadomej, nie pozbawionej resztek instynktu samozachowawczego części systemu za jaką mimo wszystko uważam PiS, inaczej Finis Poloniae. Cokolwiek by nie mówić o Jarosławie jest on bodaj jedynym tu politykiem z prawdziwego zdarzenia przynajmniej na głównej scenie czego na pewno nie można powiedzieć o miękkim chujem robionym gównie bez kręgosłupa o inicjałach D. T., o pazernym cwanym tumanie Bulu i reszcie tej bandy nie ma nawet co gadać. Oczywiście pan prezes a jego współpracownicy to nieco inna para kaloszy i można zadać sensowne pytanie, gdzie dziś jest Misiek Kamiński, Zdradzio, Kluzikowa, ''muzealnicy'' z otoczenia ś.p. Lecha czy Kowal itd. ale czy to są fatalne błędy personalne Jarosława i jego tragicznie zmarłego brata czy raczej wina kiepskiego materiału ludzkiego do dyspozycji jak powiadam nie mnie rozstrzygać. Co do obserwacji mojego znajomego, które powyżej obszernie zacytowałem generalnie podpisuję się pod nimi choć jak zaznaczyłem nie wierzę w oddolną rewoltę w jakiej on zdaje się pokładać nadzieję, co nie znaczy bynajmniej iż lekceważę ten czynnik lecz wg mnie obecne przesilenie zawdzięczamy przede wszystkim geopolitycznej burzy wywołanej zmianą globalnego układu sił inaczej ten system mógłby jeszcze spokojnie gnić sobie ze 20 lat w tej formie. Niemniej podzielam jego trafną diagnozę, że to elektorat Kukiza de facto wyniósł Dudę do władzy inaczej Bronek wygrałby z palcem w dupie i to bez specjalnych fałszerstw stąd wkurwiał mnie ten ból dupy wielu PiSowców krzyczących na początku jak to mają we zwyczaju ''agent ! ruski agent !'' i dobrze, że ''centrala'' czyli Jarosław lub ktoś rozsądny z jego otoczenia rychło przykręcili tym tumanom śrubę, gdyż zorientowali się szybko iż były wokalista ''Piersi'' gra de facto na Dudę chce tego czy nie bo przejmuje przede wszystkim rozczarowanych lemingów jak i rozczarowanych PiSowców jak mój znajomy, ludzi którzy inaczej olali by wybory i z których część przynajmniej zagłosowała w końcu PRZECIWKO, to zadecydowało : inny znajomy opowiadał mi wczoraj jak grupa szczyli, tak 18+ na oko urządziła sobie tuż pod jego domem na ulicy imprezę z browcami w ostateczny wieczór wyborczy oczekując wyników i po ich ogłoszeniu hucznie wiwatowali, na 100% to byli kukizowcy bo nie sądzę raczej by ulizany Duda był ich idolem, można się zżymać ale tak wygląda realna polityka i pora wreszcie by co bardziej krewcy ''prawdziwi Polacy'', którym emocje zastępują często rozum skonfrontowali się z niemiłą im prawdą, że to dzięki gówniarzom i wkurwionym 40-50-latkom jak mój znajomy udało im się w końcu przebić ''szklany sufit'' !

   Usuń
  2. Najlepszym dowodem, że tak właśnie się stało pogrom kielecki w dupie tzw. elyty :

   ''Jak poobserwowałem niektóre jego filmiki czy fragmenty wywiadów, to to było oburzające, bo podteksty antysemickie są całkiem jawne. [ - mówi to kurwia wyciągająca jeszcze niedawno Dudzie ''żydowskiego teścia'' : przyp. mój ] A to, co wypisuje na Facebooku, pachnie mi raczej szaleństwem niż czymś, co jest kompetentne i zapowiada coś dobrego - tak o Pawle Kukizie mówił dziś w TOK FM redaktor naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis. Publicysta dodał: - Ja rozumiem, że jest sezon pod tytułem "wszystko stare złe, wszystko nowe dobre", no ale niespecjalnie te nastroje są kompatybilne z tym, co sam odczuwam, bo to nowe uważam za dość groźne i nie wiem, czy nie groźniejsze niż to nowe, co niesie PiS''. Lisowi sekundowała Janina Paradowska, w PRL należąca do partii komunistycznej. - To jest kompletnie nieobliczalne, kompletnie nierozpoznane. A jeszcze czytam o tych zamiarach prowadzenia kampanii w sposób zaskakujący i wyłącznie negatywny, czyli ja rozumiem jeszcze większa ruina i większe gruzy, i jeszcze większe poniżanie ludzi, bo to przy okazji poniża się tych ludzi, którzy osiągnęli ten sukces, który Polska ma - skarżyła się Paradowska.

   http://niezalezna.pl/67553-tomasz-lis-o-pawle-kukizie-antysemita-i-szaleniec-wsciekly-atak-salonu-w-tok-fm

   - jakże pięknych czasów jednak doczekaliśmy, oby to był dopiero początek !

   Aha, gwoli uczciwości trza zaznaczyć że i Gadający Grzyb pisał już przed II turą w podobnym duchu co wyżej obszernie cytowany mój znajomy, znaczy iż coś jest na rzeczy :

   http://podgrzybem.blogspot.com/2015/05/kukiz-polityk-niepolityczny.html

   Usuń
  3. ps. a o co konkretnie chodziło z tym, że ''wyrzucanie zdemoralizowanych członków doprowadziło do klęski PiS-u w Warszawie'' bo ciekawe to wielce ?

   Usuń
 18. http://wpolityce.pl/polityka/246010-ujawniamy-podwojna-mistyfikacje-czerskiej-gazetapl-manipuluje-ws-slow-jaroslawa-kaczynskiego-i-rektora-uj

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. - stąd właśnie nie pojmuję skąd Fox bierze te dane iż jakoby aż 40% elektoratu Kukiza głosowało na Bronosława itd., idąc za Ściosem radzę olać te wszystkie sondaże i insze wrzuty wyssane z ubeckiego kutafona, już bardziej sensowne jest radzenie się w tych sprawach wróża Macieja czy innej gwiazdy gejowskiego porno dorabiającej se na boku tarotem.

   Usuń
 19. Spisek? No bez jaj:) Przejebał wybory, bo uważał, że ta prezydentura mu się po prostu należy i tyle. Buta, pewność siebie… + wszystkie działania, które tylko odstraszały. Ściema z referendum, poparcie Kwaśniewskiego (jajebie, jakim cudem on na to wpadł - ja oglądając to na żywo pisałem na Twitterze "no to już po nim, druga tura dla Dudy. Nie ma szans, aby wygrał z poparciem Kwacha"). Plakaty? Ja jestem z Warszawy, widziałem Komorowskiego na każdym kroku (np. na wjazdówce do Warszawy ktoś obrzucił plakat błotem - i tak został do dziś dzień;). Ten jego sztab… żenuła. Też myślał, że ludzie tak kochają Bronka jako miłego dziadzia, że druga tura jest dla nich na pełnym lajcie. Takiego wała! A PO premiera mieć nie będzie co pokazują najnowsze sondaże. A skoro w sondażach tak dostają baty to realny wynik jest pewnie jeszcze mniejszy.

  OdpowiedzUsuń